Z czego zrezygnować w małym salonie?

by Redakcja 1 258 views0

Nadszedł czas na urządzanie Twojego mieszkania? To z pewnością bardzo dynamiczny okres, kiedy trzeba poruszyć nieco swoją wyobraźnię, aby zaaranżować sobie pomieszczenia dokładnie tak, jak tego oczekujesz. Niemniej jednak, problemy pojawiają się w przypadku niedużych mieszkań, gdzie trzeba nieco inaczej do tego wszystkiego podchodzić, przede wszystkim bardziej uważnie dobierać meble oraz wszystkie dodatki. My dzisiaj postanowiliśmy Ci przybliżyć nieco temat urządzania małego salonu. Chcemy zwrócić Twoją uwagę na to, czego warto unikać, aby Twój salon był nie tylko ładny, ale i funkcjonalny.

Bez wielkich i masywnych mebli

Niestety najczęstszym błędem jest umieszczanie w małym salonie dużych i masywnych mebli, które niestety zabierają przestrzeń oraz optycznie bardzo mocno zmniejszają nam salon. Zamiast tego zdecydowanie lepiej wybrać coś niedużego i lekkiego oraz w jasnych kolorach. To zdecydowanie nada pomieszczeniu lekkości oraz da Ci znacznie więcej miejsca.

Jasne kolory ścian

Ja w przypadku każdego małego pomieszczenia, tak również i tutaj zalecamy używanie jasnych kolorów na ścianach. To właśnie one optycznie będą powiększały Twoją sypialnię. Unikaj natomiast ciemnych i zimnych kolorów, które nie wprowadzą z pewnością zbyt dobrej atmosfery do Twoich pomieszczeń.

Meble wypoczynkowe

W małych salonach doskonale sprawdzają się meble modułowe, które można dopasować w zależności od danej sytuacji. Mogą zajmować mniej lub więcej miejsca i są niezwykle funkcjonalne. Nie rekomendujemy stosowania ciężkich narożników, które niekiedy mogą zająć nawet połowę powierzchni danego salonu. To znacznie ogranicza dostępną przestrzeń i może wprowadzać uczucie pewnego rodzaju przytłoczenia. Warto więc zawsze sobie mały salon dokładnie rozplanować, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Koniecznie dokonaj odpowiednich pomiarów.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>