Wielofunkcyjne meble – design w małych pomieszczeniach

by Redakcja 643 views0

meble-wielofunkcyjne

4Urządzenie małego mieszkania w sposób komfortowy wymaga wiele kreatywności oraz zastosowania współczesnych rozwiązań. Projektanci wciąż zaskakują innowatorskim podejściem do tworzenia designerskich mebli, które są również niezwykle praktyczne. Szczególnie dla pomieszczeń o niewielkim metrażu, warto rozważyć kilka przedstawionych poniżej rozwiązań, które nie wymagają wielkiego nakładu finansowego.

Zadaniem projektanta jest stworzenie mebli, które będą spełniały więcej niż tylko jedną funkcję. Cenione są również elementy wyposażenia, które można złożyć, gdy nie są używane i powiększyć w szybki sposób przestrzeń.  Z pewnością zakup jednego czy dwóch mebli, które będą charakteryzowały się wielofunkcyjnością pozwoli na całkiem inne zagospodarowanie salonu czy sypialni, dając szersze pole manewru.

  1. Biurka ze składanym blatem

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które biurka używają sporadycznie, lecz jednak jest to element niezbędny. Tradycyjne biurka zajmują przeważnie sporo miejsca, dlatego podnoszony blat zdecydowanie zmniejszy ryzyko zatłoczenia w pokoju.

STUDIO MICHAEL HILGERS

Źródło: Studio Michael Hilgers

  1. Szuflady w łóżku i stolikach

Nic tak nie pomaga w organizacji rzeczy w domu jak duża ilość szuflad. Od półek są o tyle lepsze, że nie widać co jest schowane w środku, dlatego warto mieć ich jak najwięcej w mieszkaniu. Jest kilka sposobów na sprytne zagospodarowanie miejsc pod szuflady, na przykład pod łóżkiem. Często przestrzeń ta wykorzystywana jest na schowanie pościeli, jednak jeżeli łóżko jest duże to warto zastanowić się czy na pewno aż tyle miejsce potrzebne jest na kołdrę i poduszki. Ponadto, szuflady można umieścić również w stolikach od kawy.

Segusino Muebles Condesa

Źródło: Segusino Muebles Condesa

  1. Ścianki działowe

Połączenie kuchni z salonem nie każdemu odpowiada, a postawienie ścianki działowej wydaje się jedynym rozwiązaniem. Otóż z pewnością uzyskamy tym zamierzony efekt, jednak taka ścianka zabierze nam sporo miejsca, które jest niezwykle cenne w małym mieszkaniu. Zamiast więc wstawiać ściankę, warto pomyśleć o regale po sam sufit, który będzie pełnił podwójną rolę. Skutecznie odgrodzi pomieszczenia, umożliwiając praktyczne zagospodarowanie półek i szafek.

Oczywiście istnieje na rynku wiele bardzo wymyślnych pomysłów i skomplikowanych technologii, które pozwalają na wielofunkcyjność w pełni tego słowa znaczeniu.  Są to jednak trudniejsze w realizacji projekty, które często są również bardzo drogie. Przedstawione powyżej rozwiązania można wykonać często samodzielnie, przy nie wielkim nakładzie pracy własnej.

Unikat Lab

Źródło: Unikat:Lab