System organizacji przedmiotów – sposób na mały przedpokój

by Redakcja 602 views0

Systemy do przechowywania niesłusznie kojarzyć mogą się z archaicznymi pomysłami w postaci meblościanek czy też szaf komandor. Tymczasem to proste i skuteczne rozwiązanie doskonale sprawdzi się w ograniczonych przestrzeniach.

Każdy, kto mieszka w bloku, doskonale zna tę sytuację: wyzierające zewsząd przedmioty zaczynają w niebezpieczny sposób zawłaszczać przestrzeń. Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że nie ma już ich gdzie chować! Co robić w takiej sytuacji?

Odpowiedź jest prosta: wykorzystywać każdą dostępna przestrzeń! Wykorzystywać jednak nie byle jak, bo w pomysłowy sposób tak, by w jak najmniejszym stopniu zabierać miejsce w pokojach i tym samym drastycznie nie zmniejszać i tak już niewielkiego metrażu.

Szaleństwem w takim wypadku wydaje się zajmowanie miejsca w przedpokoju: w końcu w małym mieszkaniu często przybiera on postać ciemnego, nieustawnego tunelu, w którym goście ciągle potykają się o porozrzucane tu i ówdzie buty.

Jak zaaranżować mały przedpokój?

Dzięki nowoczesnym metodom aranżacji wnętrz również przedmioty z przedpokoju mogą być odpowiednio poumieszczane tak, by nie zajmowały cennego miejsca. Rozwiązaniem są w tym przypadku tak zwane systemy organizacji, które najczęściej przybierają postać niewielkich szafek.

Systemy organizacji od innych mebli odróżnia z jednej strony ich wiszący charakter, z drugiej zaś otwartość i podatność na zmiany. Dzięki temu można je indywidualnie dopasować do charakteru mieszkania i preferencji pojedynczego użytkownika. Wszystko zatem może być na prawidłowym miejscu.

Wykorzystaj miejsce na ścianach

Producenci ściennych systemów organizacji przedmiotów dla swoich klientów przygotowali szereg propozycji, dzięki którym możliwa jest taka aranżacja, jaka najlepiej będzie odpowiadać danemu wnętrzu. W przypadku tego typu mebli funkcjonalność jest priorytetem, dlatego też często oferowane są dodatkowe „moduły” pozwalające podnieść parametry systemu.

W przypadku większych przedpokojów zamiast wiszących na ścianach pudeł i koszy lepszym rozwiązaniem wydaje się zastosowanie dobrze znanych z budownictwa wielorodzinnego szaf zabudowanych. Często posiadają one drzwi wyposażone w lustro lub odbijające światło szkło, dzięki czemu przedpokój zostaje niejako przy okazji optycznie powiększony.