Chcesz mieć designerską sypialnię? Sprawdź nasze pomysły!

by Redakcja 851 views0

Wszystkim sypialnia kojarzy się raczej ze standardowym pomieszczeniem, gdzie mamy łóżko, szafę i np. jakieś szafki nocne. Jednakże mało kto decyduje się nieco zaszaleć i wprowadzić zupełnie nowy pomysł na sypialnię. Bardzo duże znaczenie ma to w przypadku małych mieszkań, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy przestrzeni.

Sypialnia bez mebli?

Być może wydaje Ci się to niecodzienne, ale w tym szaleństwie jest metoda. Dzisiaj coraz mniej osób decyduje się na to, aby „zagracać” małe mieszkanko wieloma meblami. Tam, gdzie nie jest to konieczne, po prostu się z nich rezygnuje na rzecz wolnej przestrzeni.

Niezwykle dużą popularnością cieszy się łóżko w szafie, którego w dzień nie widać i nie zajmuje miejsca, a wieczorem można sobie je łatwo rozłożyć. Jest to funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala uzyskać więcej przestrzeni w ciągu dnia.

Warte zastosowania szczególnie w sytuacji, kiedy masz dzieci i chciałbyś zapewnić im dodatkowe miejsce do zabawy. Dzięki temu będą mogły zająć się sobą w osobnym pomieszczeniu, a Ty w spokoju popracujesz lub po prostu sobie odpoczniesz.

Ciekawym pomysłem może być łóżko wodne. Co prawda nie zmieścimy go w szafie, ale na rynku jest dostępnych wiele pięknych i minimalistycznych propozycji.

Jak zaaranżować sypialnię?

Musimy pamiętać, że pomieszczenie sypialne to nie tylko meble. Warto zastanowić się również nad tym, jakie kolory do sypialni wybierzesz. Odradzamy wszelkie jaskrawe, a zalecamy pastelowe i stonowane.

Bardzo dobrze wygląda biała sypialnia. Nie trzeba się bać, że będzie wyglądała sterylnie niczym pomieszczenie szpitalne. Wystarczy kilka dodatków i przekonasz się, że wybór białego koloru to jedna z lepszych decyzji.

Warto jest zainteresować się forami internetowymi w tematyce projektowania. To właśnie tam wielu użytkowników wymienia się zdjęciami i pokazuje aranżacje sypialni. Można podejrzeć niekiedy bardzo ciekawe rozwiązania i zastosować je u siebie.

Zdecydowanie polecamy eksperymentowanie i otworzenie umysłu na nowoczesne aranżacje, bo to sprawi, że w Twoim mieszkaniu powstanie prawdziwa sypialnia marzeń.

mała nowoczesna sypialnia

urządzenie małej sypialnii

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>