Noc z Designem: święto wzornictwa we Wrocławiu

by Redakcja 547 views0

Noc z Designem | domar.pl

Już niebawem wrocławska Galeria Wnętrz DOMAR zmieni się w prawdziwą świątynię wzornictwa. Jubileuszowa edycja Nocy z Designem zbliża się bowiem wielkimi krokami!

Noc z Designem stanowi wspaniałą okazję, by zapoznać się z dorobkiem krajowego projektowania na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Stanie się to możliwe dzięki zarówno ekspozycji obejmującej prace młodych artystów, jak również klasyków polskiego designu. Do grona pierwszych wliczyć można Tomasza Augustyniaka, Agnieszkę Bar czy Bartka Mejora, do drugich zaś – Rajmunda Hałasa i Romana Modzelewskiego. Lista nie kończy się jednak tylko na tych nazwiskach. Goście jubileuszowej, X edycji Nocy z Designem będą mogli wziąć również udział w różnorodnych warsztatach i pokazach specjalnych.

Najważniejsze wydarzenia tegorocznej edycji wrocławskiej imprezy to między innymi wystawa TOP 10 Polish Design by Koziara – przegląd najciekawszych osiągnięć krajowego wzornictwa opracowany przez dyrektor artystyczną eventu Dorotę Koziarę. Na liście TOP 10 znalazły się prace Jadwigi Husarskiej, duetu Pawlak-Stawarski, a także wspomnianego Romana Modzelewskiego. Częścią wystawy będzie również prowadzona przez Łukasza Radwana debata o współczesnej kondycji polskiego wzornictwa w perspektywach globalnej i lokalnej.

Wydarzenie tej rangi, co Noc z Designem nie może się obyć również bez znamienitych gości. Oprócz wyżej wspomnianych artystów krajowych nie można zapomnieć również o tych, którzy na co dzień urodzili się lub żyją poza granicami Polski. Do grona najciekawszych zaproszonych niewątpliwie należy legenda postmodernistycznego wzornictwa, Alessandro Mendini. Oprócz Włocha Wrocław gościć będzie również Jana Puylaerta, a także Oskara Ziętę, który podczas Nocy świętować będzie dziesięciolecie kultowego projektu Plopp.

Tak wyglądało podsumowanie w 2016 roku:

Zapraszamy na YouTube Galerii Wnętrz Domar, gdzie znajdziecie więcej materiałów: https://www.youtube.com/user/GaleriaWnetrzDOMAR

Organizatorem i miejscem Nocy z Designem jest Galeria Wnętrz DOMAR przy ulicy Braniborskiej 14 we Wrocławiu. Start już w piątek 22 czerwca. Więcej informacji znaleźć można na stronie organizatora: https://domar.pl/noc-z-designem/. Wstęp wolny!