Nie stawiaj ścian w kawalerce! Kuchnię od salonu oddzielisz… donicami!

by Redakcja 706 views0

Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem na oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń jest standardowa ścianka działowa. Tymczasem w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo innych pomysłów na takie zabiegi. Poniżej przedstawiamy kilka oryginalnych i niecodziennych możliwości, dzięki którym odseparujesz od siebie dwa różne pomieszczenia w mieszkaniu.

KUCHNIA I SALON – JAK JE ODDZIELIĆ?

W małych mieszkaniach oddzielanie ścianką działową kuchni i salonu zdecydowanie mija się z celem. Przede wszystkim taka ścianka w znaczny sposób „ukradnie” i tak niewielką przestrzeń w Twoim mieszkaniu. Oprócz tego pomieszczenia będą się wydawały optycznie mniejsze, a wręcz za ciasne. Szczególnie, jeśli mieszkasz w kawalerce. Co możesz zatem zrobić w takim wypadku? Spróbuj zastosować jedno z poniższych rozwiązań.

Barek śniadaniowy

Może on pełnić funkcję klasycznego baru, mimo że jest od niego znacznie mniejszy i najczęściej niezabudowany. Z powodzeniem posłuży także jako miejsce do spożywania posiłków – na pewno godnie zastąpi jadalnię w małych mieszkaniach.

Przesuwne drzwi

Drzwi przesuwne mogą pełnić funkcję ścianki działowej w niewielkich przestrzeniach. W razie potrzeby jednym ruchem będziesz mógł je otworzyć i tak jakby połączyć kuchnię z salonem. To dobre rozwiązanie w czasie spotkań z rodziną lub znajomymi.

Donice

Wydawać by się mogło, że to dość nietypowe rozwiązanie, jednak doskonale sprawdzi się w roli oddzielacza dwóch pomieszczeń. Najlepiej do tego celu sprawdzą się smukłe wysokie donice, w których będą się znajdowały wysokie rośliny lub niewielkie drzewka. Szeroki wybór donic ogrodowych (nie tylko tych wysokich) znajdziesz w sklepie Fajne Donice.

Sofa

Elegancka sofa ustawiona na granicy kuchni oraz salonu pozwoli stworzyć w mieszkaniu pewnego rodzaju granicę pomiędzy tymi pomieszczeniami. Jednocześnie sprawi, że oba pomieszczenia pozostaną otwarte.

CO ZROBIĆ Z SYPIALNIĄ?

W niektórych kawalerkach lub małych mieszkaniach sypialnia przyłączona jest do pozostałych pomieszczeń. W związku z tym warto zadbać o to, aby mieć w niej nieco prywatności. W tym celu możesz wykorzystać podane wyżej sposoby, aczkolwiek w przypadku sypialni najbardziej zalecane są drzwi przesuwne. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się pomalować to pomieszczenie jasnym kolorem, to po otworzeniu drzwi przesuwnych do Twojego mieszkania wpadnie sporo światła – jasne ściany będą je doskonale rozpraszać. W ten sposób pomieszczenia staną się jasne i przytulne. To ważne, aby zatroszczyć się o jak najwięcej punktów ze światłem, zwłaszcza że w kawalerkach najczęściej panuje półmrok.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>