Nie stawiaj ścian w kawalerce! Kuchnię od salonu oddzielisz… donicami!

by Redakcja 536 views0

Wydawać by się mogło, że najlepszym sposobem na oddzielenie od siebie dwóch pomieszczeń jest standardowa ścianka działowa. Tymczasem mamy XXI wiek i mnóstwo innych pomysłów na takie zabiegi. Poniżej przedstawiamy kilka oryginalnych i niecodziennych możliwości, dzięki którym odseparujesz od siebie dwa różne pomieszczenia w mieszkaniu.

Kuchnia i salon – jak to ugryźć?

W małych mieszkaniach oddzielenie kuchni i salonu ścianką działową mocno mija się z celem. Przede wszystkim taka ścianka w znaczny sposób „ukradnie” nam przestrzeń. Pomieszczenia będą wydawały się bardzo małe i wręcz za ciasne. Szczególnie, kiedy pod uwagę bierzemy kawalerki.

W takim wypadku można zastosować następujące rozwiązania:

  • Barek śniadaniowy – może pełnić funkcję klasycznego baru, jednakże jest od niego mniejszy i przeważnie niezabudowany. Z powodzeniem posłuży do spożywania posiłków i zastąpi jadalnię w małych mieszkankach.
  • Przesuwne drzwi – z pewnością mogą doskonale pełnić funkcję ścianki, a w razie potrzeby można za pomocą jednego ruchu otworzyć kuchnię na salon.
  • Donice – dość nietypowe rozwiązanie, jednakże również doskonale się sprawdza. Szczególnie, kiedy masz kilak większych kwiatów liściastych lub np. niewielkie palmy.
  • Sofa – ustawiona na granicy kuchni i salonu z pewnością skutecznie pozwoli stworzyć pewnego rodzaju granicę pomiędzy nimi.

Co z sypialnią?

W niektórych kawalerkach mała sypialnia nie jest zbyt mocno odseparowana od reszty mieszkania. Warto jest zadbać o to, aby mieć tam prywatność. Możesz w tym celu wykorzystać podane wyżej sposoby, aczkolwiek w przypadku sypialni zalecamy drzwi przesuwne.

Jeśli zastosujesz jasne kolory w sypialni, to wtedy po otworzeniu takich drzwi zyskasz sporo światła w całym mieszkaniu. Jasne kolory będą je bardzo dobrze rozpraszać. To ważne, tym bardziej, że w kawalerkach niekiedy panuje półmrok, więc warto jest zadbać o jak najwięcej punktów ze światłem. W ten sposób pomieszczenia staną się prawdziwie przytulne i będziesz chciał w nich przebywać.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>