Materac – jakie parametry powinien spełnić?

by Redakcja 702 views0

Materac do sypialni

Dobrze dobrany materac jest podstawowym warunkiem udanego wypoczynku i wygodnie przespanej nocy. Wybór odpowiedniego nie jest taki łatwy jak można by przypuszczać i zależy od kilku ważnych czynników. Jak zatem dobrać materac tak, by rano obudzić się wyspanym i pełnym energii?

Idealny materac – jaki powinien być?

Wybierając materac, który w możliwie największym stopniu spełni nasze oczekiwania powinniśmy skupić się na kilku podstawowych czynnikach. Oto najważniejsze z nich:

  • Poziom twardości materaca. Jest to kwestia niezwykle subiektywna, jednak istnieją parametry określające dobór twardości materaca do wagi danego użytkownika. Osoby ważące do 80 kilogramów powinny zdecydować się na materac, który określa poziom twardości H2. Dla użytkowników nieco cięższych, o masie od 80 do 100 kilogramów poleca się materace o twardości H3, zaś tym ważącym powyżej 100 kilogramów – H4. Pamiętajmy jednak, by dopasować poziom twardości materaca przede wszystkim do naszych preferencji i upodobań.
  • Wypełnienie, czyli materiał znajdujący się we wnętrzu materaca. Jest to kryterium, które w dużej mierze decyduje o naszym komforcie podczas użytkowania produktu. Istnieje wiele rodzajów wypełnień materaca, a oto najpopularniejsze z nich:
    • Lateks. Materiał o wysokiej trwałości i miękkości. Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne polecany jest głównie alergikom. Ponadto, pianka lateksowa gwarantuje brak szelestów, zapewniając nam spokojny sen w pełnej ciszy.
    • Pianka poliuretanowa. Proste i elastyczne wypełnienie zapewniające odpowiednie ułożenie naszego ciała na materacu.
    • Sprężyny kieszeniowe. Wraz z ilością sprężyn w danym materacu wzrasta ilość punktów podparcia dla kręgosłupa, co zapewnia nam dużą wygodę podczas snu.
  • Wielkość materaca, która powinna być dopasowana do naszego wzrostu, wagi i przede wszystkim – do wymiarów naszego łóżka.

Dobierz idealny materac: https://domar.pl/pl/sklepy/sypialnia


Warto zapamiętać

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego materaca, zwróćmy uwagę na wszystkie powyższe parametry. Pamiętajmy jednak, że warto kierować się przede wszystkim naszymi subiektywnymi odczuciami i dobrać materac tak, by jego użytkowanie było dla nas maksymalnie przyjemne i satysfakcjonujące.