Małe sypialnie – jaki styl sprawdzi się przy małym metrażu?

by Redakcja 856 views0

Niewątpliwie mała sypialnia jest prawdziwym wyzwaniem jeśli chodzi o jej aranżację. Niemniej jednak, pozwala się to wspiąć na wyżyny kreatywności, co także może być wspaniałą zabawą. Poniżej omawiamy jaki styl najbardziej pasuje do aranżacji niewielkiego pomieszczenia sypialnego. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby każdy czuł się tam jak najlepiej.

Od czego należy zacząć?

Przede wszystkim od planu. Jest to bardzo ważne, bowiem pozwoli Ci w wyobraźni stworzyć już pewien obraz Twojej przyszłej sypialni. To mocno ułatwi Ci dobór mebli, jak również inne prace aranżacyjne. Zdecydowanie odradzamy Ci bezmyślne kupowanie mebli, a potem zastanawianie się w jaki sposób je poustawiać i pomieścić na niewielkiej przestrzeni. To stwarza duże ryzyko, iż mocno zagracisz swoją małą sypialnię i wszystko w niej będzie mocno przytłaczające.

Inspirację możesz znaleźć na stronie jednej z największej Galerii Meblowej w województwie dolnośląskim:

galeria-wnetrz-domar-meble-wroclaw

Jaki rozstaw mebli?

Łóżko najlepiej będzie postawić w centralnej części pomieszczenia, aby każdy, kto będzie użytkował sypialnię miał do niego bezproblemowy dostęp. Dodatkowo można po jednej i drugiej stronie dostawić dwie niewielkie szafki nocne, dzięki którym każda ze stron będzie miało możliwość położenia budzika, telefonu, czy książki.

Najczęściej w tak małej sypialni znajdzie się miejsce dla szafy, jednakże zalecamy tutaj użycie rozwiązania wnękowego. To pozwoli zaoszczędzić nieco powierzchni i tym samym uzyskać więcej swobody w sypialni.

mala-sypialnia-dekoracja

Oświetlenie i kolorystyka

Sypialnia powinna działać kojąco i rozluźniająco. Warto jest dobrać jasne kolory, które dodatkowo optycznie będą powiększały nam pomieszczenie. Dobrze rozmieszczone światło w postaci niewielkich kinkietów oraz głównego żyrandola jeszcze bardziej doda uroku.

Warto także dokładnie przemyśleć wszystkie dodatki, które zdecydujesz się zastosować w sypialni. Mogą one znacząco ożywić całe pomieszczenie, niemniej jednak bardzo łatwo jest przesadzić. Zawsze przyjmuj zasadę, iż lepiej jest dostawić coś mniejszego i gustownego, niż zapełnić sypialnię wieloma elementami, które w żadnym wypadku nie będą się ze sobą zgrywały.

Tak naprawdę nie trzeba wiele, aby mała sypialnia zamieniła się w przytulne pomieszczenie, w którym codziennie będzie Ci się dobrze odpoczywało i będziesz mógł bez większych problemów zebrać siły na kolejny dzień. Warto włożyć w to nieco pracy, a z pewnością efekty przejdą Twoje oczekiwania, gdyż obecnie nie jest trudno znaleźć darmowe programy architektoniczne, w których zobaczysz, jak może wyglądać Twoja sypialnia.

mala-sypialnia-dla-dwojga

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>