Łóżko – z zagłówkiem czy bez?

by Redakcja 789 views0

Łóżko z zagłówkiem

Sam wybór dobrego łóżka, które będzie idealnie pasowało do naszej sypialni i spełniało wszystkie ustalone przez nas kryteria to spore wyzwanie, które może zająć wiele godzin poszukiwań. Rozglądając się więc po sklepach, rozważamy wiele dylematów, a jednym z nich może być pytanie czy łóżko powinno posiadać zagłówek czy też nie. Dodatek ten posiada swoje wady i zalety, dlatego warto je dokładnie przeanalizować przed dokonaniem wyboru.

Dobre i złe strony łóżka z zagłówkiem

Zagłówek pozwoli nam przede wszystkim na przyjęcie komfortowej pozycji nie tylko podczas snu, ale także w czasie innych czynności, które wykonujemy siedząc na łóżku, czyli na przykład korzystania z laptopa lub czytania ulubionych książek. Kolejną zaletą tego dodatku jest fakt, iż chroni on znaczną część naszej ściany przed ewentualnym zniszczeniem, czy zabrudzeniem.

Warto również wspomnieć o wizualnych aspektach łóżek z zagłówkiem – są one niezwykle modne, a co za tym idzie sprawiają, że nasza sypialnia wygląda stylowo i elegancko. Obecnie mamy do wyboru naprawdę wiele modeli łóżek tego typu, w związku z tym każdy powinien znaleźć coś zgodnego ze swoim gustem, a także pasującego do wystroju wnętrz.

Niestety łóżka z zagłówkiem mają również swoje wady.

  • Jedną z nich bez wątpienia jest ich cena – znacznie wyższa, niż w przypadku standardowych łóżek.
  • Pamiętajmy także, że tego typu łóżka znajdują zastosowanie wyłącznie w dużych pomieszczeniach, ponieważ same są stosunkowo obszerne i zajmują sporo miejsca

 

Różne style zagłówków

Producenci oferują nam łóżka z zagłówkiem wykonane z wielu tworzyw. Mamy do wyboru między innymi łóżka z litego drewna bukowego lub dębowego, a także łóżka tapicerowane.  Zagłówek może być przedłużeniem mebla, czyli zostanie wykonany z tego samego materiału, jednak możemy pozwolić sobie na pełną dowolność stylu, tak by pasował do charakteru mieszkania. Zagłówek choć jest tylko drobnym detalem w aranżacji wnętrz, potrafi całkiem je odmienić, na przykład przez eleganckie opicie z oryginalnym wzorem materiału lub w formie czerwonym poduszek nadając romantyczną atmosferę.

Podsumowując

Jeżeli stoimy przed wyborem nowego łóżka, zastanówmy się dobrze czy powinno ono posiadać zagłówek. Jest to bardzo modny dodatek, jednak nie każdy z nas może sobie na niego pozwolić. Warto zaznaczyć jednak, że dodaje on dużo komfortu podczas snu oraz sprawia, że nasza sypialnia staje się miejscem wyjątkowym.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>