Łóżko – z zagłówkiem czy bez?

by Redakcja 889 views0

Łóżko z zagłówkiem

Sam wybór dobrego łóżka, które będzie idealnie pasowało do naszej sypialni i spełniało wszystkie ustalone przez nas kryteria to spore wyzwanie, które może zająć wiele godzin poszukiwań. Rozglądając się więc po sklepach, rozważamy wiele dylematów, a jednym z nich może być pytanie czy łóżko powinno posiadać zagłówek czy też nie. Dodatek ten posiada swoje wady i zalety, dlatego warto je dokładnie przeanalizować przed dokonaniem wyboru.

Dobre i złe strony łóżka z zagłówkiem

Zagłówek pozwoli nam przede wszystkim na przyjęcie komfortowej pozycji nie tylko podczas snu, ale także w czasie innych czynności, które wykonujemy siedząc na łóżku, czyli na przykład korzystania z laptopa lub czytania ulubionych książek. Kolejną zaletą tego dodatku jest fakt, iż chroni on znaczną część naszej ściany przed ewentualnym zniszczeniem, czy zabrudzeniem.

Warto również wspomnieć o wizualnych aspektach łóżek z zagłówkiem – są one niezwykle modne, a co za tym idzie sprawiają, że nasza sypialnia wygląda stylowo i elegancko. Obecnie mamy do wyboru naprawdę wiele modeli łóżek tego typu, w związku z tym każdy powinien znaleźć coś zgodnego ze swoim gustem, a także pasującego do wystroju wnętrz.

Niestety łóżka z zagłówkiem mają również swoje wady.

  • Jedną z nich bez wątpienia jest ich cena – znacznie wyższa, niż w przypadku standardowych łóżek.
  • Pamiętajmy także, że tego typu łóżka znajdują zastosowanie wyłącznie w dużych pomieszczeniach, ponieważ same są stosunkowo obszerne i zajmują sporo miejsca

 

Różne style zagłówków

Producenci oferują nam łóżka z zagłówkiem wykonane z wielu tworzyw. Mamy do wyboru między innymi łóżka z litego drewna bukowego lub dębowego, a także łóżka tapicerowane.  Zagłówek może być przedłużeniem mebla, czyli zostanie wykonany z tego samego materiału, jednak możemy pozwolić sobie na pełną dowolność stylu, tak by pasował do charakteru mieszkania. Zagłówek choć jest tylko drobnym detalem w aranżacji wnętrz, potrafi całkiem je odmienić, na przykład przez eleganckie opicie z oryginalnym wzorem materiału lub w formie czerwonym poduszek nadając romantyczną atmosferę.

Podsumowując

Jeżeli stoimy przed wyborem nowego łóżka, zastanówmy się dobrze czy powinno ono posiadać zagłówek. Jest to bardzo modny dodatek, jednak nie każdy z nas może sobie na niego pozwolić. Warto zaznaczyć jednak, że dodaje on dużo komfortu podczas snu oraz sprawia, że nasza sypialnia staje się miejscem wyjątkowym.