Łóżko dla dwojga – jak wybrać do małej sypialni?

by Redakcja 1 243 views0

Zapewne każdy zgodzi się z tym, że w sypialni króluje przede wszystkim łóżko i to ono jest tam meblem, bez którego nie da się obejść. Z racji, że to od niego zależy wygoda i komfort spania, to nie warto jest na nim oszczędzać i kupować najmniejszych rozmiarów. Niemniej jednak, co robić w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z małą sypialnią? Jakie łóżko wtedy wybrać?

Podstawowe rozwiązania

Węższe podwójne łóżka zaczynają się od około 140 cm i jest to takie absolutne minimum dla dwóch osób. Nie każdy będzie się na takowym czuł wygodnie, dlatego też jego kupno powinniśmy przemyśleć dopiero w takiej sytuacji, kiedy sypialnia ma zdecydowanie małe rozmiary i nijak nie możesz jej urządzić.

Jeśli natomiast wielkość pomieszczenie będzie na to pozwalała, to wtedy warto jest wybrać łóżko o szerokości co najmniej 160 cm, które jest wystarczająco szerokie i zapewni zdecydowanie wyższy komfort, a jednocześnie nie zdominuje mniejszego pomieszczenia.

Łóżko w szafie?

Jest to jeden z ciekawszych pomysłów, na które również warto jest się zdecydować w przypadku, kiedy mamy do czynienia z naprawdę niewielkim pomieszczeniem sypialnianym. W dzień takie łóżko może być złożone, dzięki temu zagwarantuje nam w pokoju więcej miejsca, natomiast wieczorem można je rozkładać i zyskać miejsce do spania.

Dobrym pomysłem będzie wykonanie dokładnych pomiarów i udanie się do sklepu meblowego. Wcześniej jednak sporządź najprostszy szkic Twojej sypialni, aby zaplanować ustawienie poszczególnych elementów. To pomoże Ci jeszcze lepiej zaplanować całą powierzchnię i nie pozwoli Ci jej zagracić, bo jest tam już i tak niewiele miejsca.

Bardzo uważnie przemyśl każdy dodatkowy sprzęt i najlepiej ogranicz wszystko do niezbędnego minimum. Dodatkowo radzimy pomalować sypialnię na jasne i ciepłe kolory, dzięki którym. Więcej

Inspiracji szukajcie również na stronie Galerii Wnętrz Domar:

galeria-wnetrz-domar

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>