Jaką podłogę wybrać do małego salonu?

by Redakcja 1 747 views1

Małe pomieszczenia to najczęściej wyzwanie, ponieważ należy zwracać uwagę na wiele różnych aspektów, które pozwolą nam je jak najlepiej urządzić. My dzisiaj podpowiadamy, jaką podłogę najlepiej wybrać do małego salonu oraz powiemy Ci jak go urządzić, aby chciało się w nim przebywać.

Jakie powinny być podłogi w małych wnętrzach?

Przede wszystkim jedynie robić tam za tło całego pomieszczenia i nie przyciągać zbytnio uwagi. Warto jest postawić na jasne i gładkie faktury, bez specjalnych wzorków. Dobrze sprawdzi się podłoga z paneli, czy np. parkiet lakierowany. Raczej starajmy się unikać skomplikowanych i wręcz przytłaczających kompozycji, gdyż to się będzie mocno odbijało na postrzeganiu całego pomieszczenia. Zapewne zależy Ci na tym, aby mimo małych rozmiarów wydawało się ono jak najbardziej wszechstronne, więc zachęcamy do zastosowania się do tych wskazówek. To ważne, o ile masz małe mieszkanie i chciałbyś aby gwarantowało Ci maksymalnie dużo przestrzeni, jak również zwyczajnie nie przytłaczało, gdyż na dłuższą metę jest to bardzo meczące.

Czy podłoga to wszystko?

Oczywiście, że nie. W małym salonie jest wiele elementów, na które jeszcze należy zwrócić swoją uwagę, a jednym z nich są meble. Pamiętaj, że im niższe meble, tym bardziej pomieszczenie wydaje się być wyższe i jeszcze bardziej wszechstronne. Zdecydowanie unikamy zagracenia różnymi sprzętami i zbędnymi dodatkami. Staraj się jak najbardziej skupić na funkcjonalności salonu i nie umieszczaj tam na siłę wielu różnych rodzajów mebli, czy zbędnych akcesoriów, które będą zmniejszały optycznie dane pomieszczenie.

Nie zapominamy także o jasnych kolorach ścian oraz bardzo dobrym doświetleniu salonu, dzięki czemu nawet mimo małych rozmiarów będzie on wydawał się znacznie większy, aniżeli jest w rzeczywistości.

Skorzystaj również z listy sklepów, w której znajdziesz oferty ciekawych modeli i nowoczesne rozwiązania dotyczące podłóg – panele i podłogi drewniane.

Komentarze (1)

  1. Moim zdaniem najlepszym wyborem jest zawsze podłoga drewniana. Sama nie tak dawno z exfoor chciałam do salonu zamówić ciemny dąb, bo uwielbiam taką klimatyczną podłoge, która dużo dodaje wnętrzom.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>