Jak składać meble – 5 przydatnych wskazówek, jak zrobić to szybciej

by Redakcja 342 views0

Wiele osób decyduje się na samodzielne składanie mebli, które mają zostać przywiezione do ich mieszkania. Oczywiście można również zamówić sobie dodatkową usługę, dzięki której będziesz mógł zaoszczędzić swój czas i zlecić skręcanie mebli ludziom, którzy Ci je dostarczą. Niemniej jednak, jeśli mimo wszystko chcesz to zrobić samodzielnie, to koniecznie zapoznaj się z kilkoma sposobami na to, jak zrobić to szybciej i sprawniej.

Zapoznaj się z zawartością pudełka

Zawsze montaż mebli powinno zaczynać się od rozpakowania pudełek, w którym znajdują się niezbędne elementy do złożenia danej szafki czy półki. Taki przegląd pozwoli na dokładne zapoznanie się z poszczególnymi elementami i posegregowanie sobie ich w odpowiednie grupy. To bardzo ważna czynność, jednak wiele osób od razu po rozpakowaniu zabiera się do skręcania, przez co potem okazuje się, że użyli niewłaściwych śrubek, czy wkrętów.

Postępuj zgodnie z instrukcją

Wszyscy w naturze mamy chęć samodzielnego działania i nie lubimy czytać żadnych instrukcji, bo przecież „wszystko wiemy lepiej”. Tymczasem okazuje się, że warto jest zajrzeć do instrukcji, która jest dołączona do mebli, ponieważ to pozwoli Ci się zapoznać z wszystkimi akcesoriami i typami śrubek oraz kołków, które zostały dołączone do mebli.

Druga osoba do pomocy

Znacznie przyśpiesza i ułatwia pracę. Często podczas składania mebli przydaje się pomoc drugiej osoby, która może trzymać dwa elementy podczas, gdy my będziemy je skręcać. Inaczej niestety wszystko będzie się rozpadało, a Ty denerwował.

Wyposaż się w potrzebne narzędzia

Co prawda składanie mebli nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi, to jednak kilka rzeczy musisz posiadać, aby wszystko rzeczywiście poszło gładko. Przede wszystkim odpowiednie klucze nimbusowe, czy śrubokręty, które zazwyczaj znajdują się w zestawach mebli. Jeśli chodzi o młotek, czy wiertarkę, to powinieneś się zatroszczyć o to samodzielnie.

Bez pośpiechu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zależy Ci na jak najszybszym poskładaniu mebli, niemniej jednak w tym wypadku chodzi przede wszystkim o to, aby wszystko było złożone poprawnie. Jeśli więc nigdy nie składałeś mebli, to warto jest zrobić to wolniej, ale za to potem cieszyć się ich trwałą konstrukcją.

Jak więc widzisz, składanie mebli wcale nie musi być zadaniem najtrudniejszym, bowiem wystarczy tylko odpowiednie podejście i przestrzeganie kilku prostych zasad.

Tak montaż mebli kuchennych przedstawia IKEA:

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>