Jaka fototapeta?

by Redakcja 1 027 views0

Zastanawiasz się jaka fototapeta będzie najbardziej pasowała do Twojego wnętrza? Postanowiliśmy nieco ułatwić Ci to zadanie i przedstawić najbardziej popularne typy fototapet, abyś bez większych problemów mógł znaleźć coś dla siebie. Dowiesz się również z czego są wykonane i jak to wpływa na ich końcową wytrzymałość.

Co jest ważne przy wybieraniu fototapety?

Nie da się ukryć, że przede wszystkim liczy się pomysł oraz jakość samej fototapety. Obecnie na rynku nie brakuje różnych fototapet, które mogą przybierać najróżniejsze wzory. Z powodzeniem można powiedzieć, że obecnie fototapeta przedstawi dokładnie to, czego oczekujesz. Tutaj w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń, gdyż można zamawiać również indywidualne wzory, które zostaną przygotowane z Twojego zdjęcia.

Polecamy wykonanie fototapety właśnie ze zdjęć osobistych, co mogłoby stworzyć ścianę pełną miłych wspomnień z wakacji, jak również uroczystości rodzinnych, czy też zwyczajnych i codziennych chwil. Co więcej, osoby zajmujące się drukiem tego typu fototapet podkreślają, że wystarczą zdjęcia z aparatu o rozdzielczości matrycy od 12 megapikseli z dobrą optyką.

Dzisiejsze techniki komputerowe pozwalają na usuwanie pojedynczych pikseli, które mogą się pojawić na powiększeniu zdjęcia, dlatego też nie musisz się martwić o wysoką jakość uzyskanej fototapety.

Jakie można wyróżnić rodzaje fototapet?

W zasadzie na rynku królują trzy rodzaje: lateksowe, foliowe i winylowe. Oznacza to więc inne podłoża, które różnią się ceną oraz samym zastosowaniem takowej fototapety.

  • Fototapeta foliowa – są one samoprzylepne i drukowane na specjalnej tkaninie poliestrowej. To najtańszy rodzaj fototapety i jednocześnie najbardziej popularna wśród klientów.
  • Fototapeta laminowana – bardzo wytrzymała odmiana fototapety, która wydrukowana jest na podłożu lateksowym. Dzięki temu potrafi znosić nawet szorowanie, czy też czyszczenie różnymi środkami chemicznymi w razie potrzeby. Świetnie nadaje się do stosowania pod prysznicem, czy między szafkami w kuchni.
  • Fototapeta winylowa – w tym wypadku mamy do czynienia z fototapetą, której podkład jest wykonany z fizeliny z domieszką winylu. Jest to bardzo trwałe połączenie, jednakże droższe w druku oraz trudniejsze w montażu. Możliwe jest tutaj wielokrotne mycie, z tego względu nadaje się do stosowania w kuchni, łazience, czy przedpokoju. Należy także podkreślić, iż taka fototapeta nie jest dobrym pomysłem, jeśli chcemy ją zastosować na całą ścianę, ponieważ przez to nie będzie mogła oddychać.

fototapeta-salon

fototapeta-pokoj-dzienny

O tym, jak wykorzystać fototapetę w dekoracjach przeczytasz więcej tutaj: Fototapeta w małym salonie.