Czy nowoczesny wystrój jest odpowiedni do małego salonu?

by Redakcja 1 050 views0

Nie każdy może sobie pozwolić na mieszkanie w wielkim lokum. Dlatego też zazwyczaj mieszkania mają niewielkie salony, których aranżacja niestety nie należy do najłatwiejszych. Dodatkowo główne pytanie, które się pojawia dotyczy tego, czy mały salon warto jest urządzić nowocześnie, czy może lepiej jest postawić na bardziej klasyczne rozwiązania.

Minimalizm jest w cenie

Jeśli chodzi o małe salony, to urządzenie ich nowocześnie i minimalistycznie jest wręcz najlepszym wyjściem. Niestety nie nadają się do takiego pomieszczenia meble klasyczne, które przeważnie nie zajmują najmniej miejsca i mogłyby w takim niewielkim pomieszczeniu wywoływać uczucie pewnego rodzaju przytłoczenia, którego warto unikać.

Ściany powinny być pomalowane na jasne i ciepłe kolory, dzięki temu salon będzie wydawał się optycznie jeszcze większy. Należy zadbać o to, aby był on maksymalnie doświetlony, gdyż to też potęguje uczucie optycznej wielkości.

Jakie meble wybierać?

Najlepiej decydować się na rozwiązania modułowe, które łatwo dopasujesz do swoich aktualnych potrzeb. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a wyglądają świetnie.

Jeśli zaś chodzi o zestawy wypoczynkowe, to tutaj radzimy postawić na narożniki, a nie na klasyczne zestawy sofa + 2 fotele. Narożniki są modne i doskonale sprawdzą się w mniejszych rozmiarowo pomieszczeniach. Dzięki ustawieniu ich w jednym z kątów w pokoju mamy w zasadzie środek salonu wolny i do zagospodarowania, np. na niewielki stolik kawowy.

Pamiętaj, że jeśli Twój salon nie jest duży, to nowoczesna aranżacja jak najbardziej się sprawdzi, o ile oczywiście pozostałe elementy mieszkania masz właśnie tak zaaranżowane. Wtedy całość będzie się ze sobą idealnie spinać, a Ty zyskasz piękny salon, gdzie będziesz mógł codziennie wypoczywać z rodziną.

Warto obejrzeć to nagranie, gdzie IKEA pokazuje, jak może zostać urządzony mały salon:

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>