Prysznic bez brodzika – pomysł na małą łazienkę?

by Redakcja 1 918 views0

Wielu osobom może się wydawać, że jeśli mamy kabinę prysznicową, to obowiązkowo musi  do niej być dołączony też brodzik. Otóż nic bardziej mylnego, bowiem coraz więcej użytkowników decyduje się na montaż kabiny bez brodzika. Jest to bardzo często spotykane rozwiązanie nie tylko w małych łazienkach, ale i też tych najbardziej nowoczesnych. Niekiedy proces wykonania kabiny bez brodzika może być nieco trudniejszy, bowiem trzeba jakość ukryć w podłodze odpływ, jednakże i na to istnieją różne sposoby.

Moda czy konieczność?

Jeszcze kiedyś, kilka lat temu, prysznic bez brodzika był uważany za co gorszego. Oczywiście to bardzo mylne podejście, jednakże dopiero z czasem zaczęła się wykształcać na tego typu rzeczy swoista moda. Teraz ludzie coraz częściej decydują się na takie rozwiązania nawet w łazienkach, gdzie jest całkiem sporo miejsca na klasyczną kabinę z brodzikiem.

Jak przebiega montaż takiego prysznica?

Konieczna jest tutaj odpowiednio wyprofilowana podłoga z odpływem wody. Główna idea tego typu rozwiązania, to zmieszczenie niezbędnych warstw podłogi w grubości stropu. Należy pamiętać, aby powierzchnia prysznicowa nie była wyżej od poziomu podłogi, gdyż wtedy będziemy mieli wodę w całej łazience i niestety do odpływu ona nie trafi.

Pod powierzchnią prysznicową musi koniecznie znaleźć się miejsca na rurę o średnicy 50 mm i odpływem ze spadkiem przynajmniej 2% względem pionu kanalizacyjnego. To ważne, gdyż wtedy woda będzie mogła być swobodnie odprowadzana.

Jak więc widać, najlepiej o tego typu rozwiązaniach myśleć od samego początku przy budowaniu domu. Dzięki temu można dokładnie sobie wszystko zaplanować i wtedy bez większych problemów stworzysz łazienkę z tego typu odpływem. Niemniej jednak, również w mieszkaniach, które są gotowe także tego typu rozwiązania można wdrożyć, aczkolwiek będzie się to wiązało z przeróbkami.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>