Podwieszane szafki – sposób na oszczędność miejsca

by Redakcja 828 views0

W małych mieszkaniach, gdzie trzeba liczyć się z każdym kawałkiem miejsca należy się liczyć z tym, iż do urządzania wnętrz należy podejść z większą starannością. Należy zwracać uwagę na wszystkie szczegóły i bardzo dokładnie sobie planować kolejne kroki, aby nie okazało się na koniec, że zwyczajnie zagraciliśmy sobie mieszkanie i niezbyt dobrze się w nim czujemy. Poniżej przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Ci za pomocą szafek podwieszanych zaoszczędzić nieco miejsca.

Co do łazienki?

Największym problemem dla wielu osób jest łazienka, która w wielu mieszkaniach jest bardzo mała i ciężko jest tam cokolwiek wcisnąć. Z jednej strony chcemy mieć tam miejsce np. na pralkę, a z drugiej na nasze rzeczy typu kosmetyki itd. Dobrym rozwiązaniem wtedy okazują się szafki podwieszane, dzięki czemu podłoga jest wolna, a Ty masz gdzie postawić szampony, czy akcesoria do makijażu. Warto jednak z tym uważać, bowiem na niewielkich przestrzeniach tych szafek nie wieszaj zbyt wiele, gdyż łazienka optycznie drastycznie zmniejszy swoje rozmiary, co nie będzie Ci się podobało.

Czy szafki podwieszane wyłącznie do łazienki?

Naturalnie, że nie, ponieważ świetnie sprawdzą się także w salonie. Dzięki temu możesz zrezygnować np. z regału na książki i zastąpić go zgrabną szafką, gdzie umieścisz swoją biblioteczkę. To wszystko jest niezwykle ważne i warto jest się takimi rzeczami interesować odpowiednio wcześniej i dokładnie rozplanować sobie cały układ danego pomieszczenia. Konieczne są także pomiary, dzięki którym dobierzesz sobie szafki wiszące. Pamiętaj o ich solidnym zamontowaniu, aby któregoś dnia nie runęły z całą swoją zawartością na podłogę. Często najlepiej takie prace zlecać fachowcom, o ile się na tym nie znasz i nigdy nie montowałeś tego typu rzeczy.

Jeśli chcesz znaleźć więcej inspiracji dotyczących aranżacji łazienki koniecznie sprawdź – meble łazienkowe.

 

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>