Mała łazienka projekt – czyli jak znaleźć dobrego architekta?

by Redakcja 3 938 views0

Wprowadzasz się do nowego mieszkania i stajesz przed wyzwaniem odpowiedniej aranżacji wnętrz? Szczególnie problemy pojawiają się w przypadku małych łazienek czy sypialni, bowiem przeciętny człowiek ma małą wiedzę o projektowaniu i ciężko jest wpaść na pomysł, jak można takie pomieszczenia naprawdę w ładny sposób urządzić. Dzisiaj zajmiemy się tym, jak znaleźć najlepszego architekta wnętrz, który pomoże Ci w urządzeniu łazienki.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim warto jest przeszukać internet, celem znalezienia architektów, którzy prowadzą swoje pracownie projektowe w Twojej okolicy. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym wypadku fora internetowe, które poświęcone są tematyce projektowania wnętrz czy budowlanej. To właśnie tam wypowiada się często wielu architektów, którzy doradzają innym użytkownikom. Już samo to pozwala wyrobić sobie zdanie o talencie i podejściu niektórych osób.

Dodatkowo na takowych forach często poleca się różne pracownie architektów z danych okolic, więc to znacznie zwiększa szansę znalezienia odpowiedniego fachowca.

Czy cena jest najważniejsza?

Wiele osób przy zatrudnianiu architekta wnętrz kieruje się przede wszystkim najniższą ceną za jego usługi. Niestety w tym przypadku nie zdaje to egzaminu, bowiem trzeba pogodzić się z tym, że usługi dobrego fachowca będą kosztować nieco więcej.

Jednocześnie nie warto przepłacać i dlatego też przeanalizuj poszczególne oferty bardzo dokładnie. Wybierz taką, która spełnia nie tylko Twoje wymagania pod względem budżetu, ale również jakości wykonania. Najprościej danego architekta sprawdzić za pomocą jego portfolio. Można również spytać o opinie klientów, co także daje bardzo dużo do myślenia.

Współpraca z architektem

Podczas projektowania Twojej łazienki architekt wnętrz powinien współpracować z Tobą i brać pod uwagę Twoje sugestie i uwagi. Dzięki temu możliwe jest stworzenie, jak najbardziej przytulnej łazienki, w której będziesz się dobrze czuł.

Oczywiście możesz zostawić fachowcowi wolną rękę, niemniej jednak potem musisz liczyć się z faktem, że projekt nie będzie Ci się podobał. Lepiej więc od samego początku jasno komunikować swoje potrzeby, bowiem dobry architekt wykorzysta to do stworzenia Twojej wymarzonej łazienki.

Jak widzisz, jest kilka ważnych aspektów, na które warto jest zwrócić uwagę podczas szukania profesjonalisty od projektowania wnętrz. Dzięki temu na pewno wybierzesz osobę, która zna się na swojej pracy i naprawdę podchodzi do niej z prawdziwą pasją.

Więcej o remoncie łazienki w bloku, czyli raczej łazienki z małym metrażem tutaj: