Lustro na ścianie – pomysł na powiększenie łazienki

by Redakcja 1 731 views0

Duże lustro w łazience

Zawsze staramy się uzyskać efekt, dzięki któremu pomieszczenia w naszym mieszkaniu będą wydawać się większe. Lustra są świetnym sposobem na uzyskanie iluzji dodatkowej przestrzeni. Nie tylko skutecznie oszukują nasz wzrok, ale dodatkowo są niezwykle estetyczne. Poza tym czy jakakolwiek łazienka może być bez nich funkcjonalna?

Niewielki akcent, wielkie wrażenie

Jeśli w naszej łazience brakuje miejsca i czujemy się w niej przytłoczeni, to lustro na ścianie zdecydowanie odczaruje dla nas to miejsce. Lustro ciągnące się od podłogi po sufit można umieścić nawet za umywalką, a dzięki temu uzyskamy wrażenie tajemniczego przedłużenia przestrzeni. Świetni sprawdzi się również lustro naprzeciw okna, a w naprawdę klaustrofobicznych łazienkach – na suficie! Ta odważna opcja pozwoli nam zatrzeć granice, dzięki czemu nie będziemy się czuć w takimi pomieszczeniu jak w klatce.

Ozdób ciemną ścianę

Czasem to nie ilość metrów kwadratowych wpływa na to, że łazienka wydaje się mała, a użyte w niej kolory. Zimne odcienie na ścianach pomagają uzyskać efekt sterylności, jednak z drugiej strony tworzą nienaturalną barierę dla oczu. Zamontowanie lustra na takiej ścianie pozwala odzwierciedlić lżejsze strony pokoju, przez co będzie on bardziej przestronny i wyważony ze swoimi charakterystycznymi cechami.


Sprawdź listę sklepów oferujących niezwykłe dodatki dekoracyjne: https://domar.pl/pl/sklepy/lazienka


Lustra wielofunkcyjne

W przypadku niewielkich łazienek na wagę złota jest każde miejsce do przechowywania naszej niekończącej się kolekcji kosmetyków czy środków czyszczących. Wiszące lustra naścienne posiadające wewnętrzną wnękę, która jest na tyle płytka, że nie zaburza całokształtu przestrzeni, to idealne rozwiązanie w przypadku minimalistycznych łazienek.

Nie tylko funkcjonalność jest ważna, ale również estetyka. Lustra można z pozwodzeniem traktować jako najważniejsze elementy dekoracyjne, a nawet sztukę. Lustra na ścianie najczęściej mają piękną ramę, którą zawsze możemy przystosować do własnych potrzeb i gustu. Pamiętajmy jednak o tym, aby takiej ozdoby nie zakrywać przedmiotami codziennego użytku – nie przyćmiewajmy tak efektownego lustra szczoteczkami do zębów czy wieszakami na ręczniki.

łazienka z dużym lustrem