Łazienka bez okna – jak dobrać kolor płytek?

by Redakcja 1 138 views0

Odpowiedni dobór płytek w łazience ma kluczowe znaczenie dla efektu, na którym nam zależy. Jeśli oczekujesz ładnego efektu, to zdecydowanie warto byłoby się tam tym tematem nieco pochylić na dłużej, bowiem wybór ceramiki mocno wpłynie na odbiór całego pomieszczenia. Szczególnie nie jest to łatwe, jeśli w naszej łazience nie ma okna. Na co wtedy konkretnie zwracać uwagę przy doborze jak najlepszych płytek?

Musi być jasno…

Jeśli do łazienki nie masz szans docierać światło dzienne, to musisz pogodzić się z tym, że bez zastosowania jasnych płytek niestety będzie ona mocno przygnębiająca. Warto jest wybierać jasne, pastelowe kolory, które zdecydowanie rozjaśnią łazienkę. Dzięki temu nie będziesz miał wrażenia mroczności. Oczywiście wiele tutaj zależy także jakie oświetlenie zastopujesz, ponieważ ono także będzie miało niemałe znaczenie.

Zdecydowanie odradzamy kupowanie ciemnych płytek, chyba, że faktycznie wiesz z czym się mierzysz i jak będzie mogła potem wyglądać łazienka. Łazienka powinna wywoływać uczucie zrelaksowania i wolności. Ciemne kolory niestety takiego wrażenia nie zapewnią.

Może fototapeta?

Niektórzy decydują się na zastosowanie odpornych na wodę i wilgoć fototapet. One w łazience mogą mieć podwójne zastosowanie, gdyż nie tylko ją rozjaśnią(o ile wybierzesz coś w ciepłych i jasnych kolorach), ale również optycznie powiększą. Warto więc się i nad czymś takim zastanowić.

Oczywiście wszystko w dużej mierze będzie zależało od Twoich osobistych preferencji i gustu. Zachęcamy jednak do zapoznania się z przykładowymi aranżacjami, które udostępniają użytkownicy w internecie. Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych inspiracji, które będziesz mógł wykorzystać z powodzeniem u siebie.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>