Jak zaoszczędzić przestrzeń w małej łazience?

by Redakcja 1 013 views0

Mała łazienka z pewnością będzie dla każdego niemałym wyzwaniem pod względem aranżacji. Z jednej strony chcemy, aby była jak najbardziej komfortowa, ale i oferowała pełną funkcjonalność. W jaki sposób zagospodarować przestrzeń w małych pomieszczeniach łazienkowych, aby stworzyć miejsce relaksu i wyciszenia, w którym będzie się chciało przebywać?

Przemyślany projekt

Jest to zdecydowanie pierwszy krok, który należy poczynić najpierw, bowiem każdy etap aranżacji powinien być jak najbardziej przemyślany. Zanim zdecydujesz się wybrać odpowiednie wyposażenie i meble łazienkowe, to warto jest zarezerwować w innych pomieszczeniach miejsce na ręczniki, czy środków czystości, aby w łazience było wyłącznie to, co najważniejsze.

Przemyśl, czy nie warto pralki ustawić np. w kuchni lub w schowku w przedpokoju? Dzięki temu zaoszczędzić dodatkową przestrzeń i sprawisz, że łazienka będzie jeszcze wygodniejsza w użytkowaniu.

Kolejnym dobrym pomysłem jest kabina prysznicowa zamiast wanny. Pamiętaj, żeby wybrać taką ze ściętym narożnikiem, dzięki czemu ruchy domowników w niej nie będą ograniczane.

mala-lazienka-wystroj

mala-lazienka-aranzacja

mala-lazienka-projekt

Jakie meble wybierać?

Nawet w tak małym pomieszczeniu potrzebne są szafki, które pomieszczą absolutnie najważniejsze przybory do pielęgnacji i mycia. Zaleca się stosowanie szafek wiszących, dzięki czemu będzie można zaoszczędzić miejsce na podłodze, które również jest ważne w małych łazienkach, bowiem ułatwia poruszanie się.

Dobrym pomysłem jest szafka, która będzie jednocześnie lustrem. Nie radzimy jednak przesadzać z ilością mebli, gdyż doprowadzisz do tego, że pomieszczenie nie będzie zbyt funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Zadbaj o to, aby to była Twoja relaksu po całym dniu pracy, gdzie będziesz mógł się wyluzować i odpocząć.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>