Jak powiększyć optycznie łazienkę?

by Redakcja 653 views0

Twoje mieszkanie dysponuje niewielkim pomieszczeniem łazienkowym i zastanawiasz się w jaki sposób go optycznie powiększyć? Wobec tego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych porad, dzięki którym z pewnością będziesz mógł skutecznie nadać łazience jeszcze ładniejszy wygląd i sprawić, aby wyglądała na znacznie większą niż jest w rzeczywistości.

Duże płytki

Wydawać by się mogło, że do małej łazienki powinno się wybierać stosunkowo niewielkie płytki. Tymczasem zalecamy takie, które mają większe rozmiary, gdyż dzięki temu ściany będą mogły optycznie nabrać rozmiarów. Warto zwracać uwagę na to, aby nie były one w ciemnych kolorach, ale raczej jasnych i pastelowych. Im ciemniejsze jest dane pomieszczenie, to tym większe jest złudzenie, iż pomieszczenie ma mniejsze rozmiary. Wszystko może wydawać się wręcz przytłaczające.

Jeśli łazienka nie będzie w całości wyłożona płytkami, a jedynie do pewnej wysokości ścian, to one również powinny być w jasnych kolorach. Polecamy jasny zielony, biały, czy niebieski. Można również pokusić się o to, aby na ścianie zastosować fototapetę z odległym krajobrazem, ponieważ ona również zagwarantuje trochę optycznej przestrzeni.

Meble też są ważne

Unikaj umieszczania w łazience mebli wielkich i przytłaczających. Zalecamy używanie przede wszystkim wiszących szafek, aby niepotrzebnie nie zajmować miejsca na podłodze. Przede wszystkim jest tutaj kluczowe unikanie wspomnianego wcześniej zagracenia pomieszczenia. Tak naprawdę przesadzić jest bardzo łatwo, a potem niestety w łazience, która miała być ostoją spokoju i relaksu, nie będziesz się dobrze czuł. Warto więc przed przystąpieniem do jej projektowania nakreślić sobie dobry plan działania, w którym szczegółowo zaprojektujesz aranżacje i dokonasz niezbędnych pomiarów.

Zamiast wanny zastosuj kabinę prysznicową, a jeśli chodzi np. o pralkę, to na rynku dostępne są urządzenia w wersji SLIM, które są znacznie mniejsze od standardowych odpowiedników, przy tej samej funkcjonalności.

Ciekawe propozycje znajdziesz tutaj: meble łazienkowe.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>