Gdzie pralka w małym mieszkaniu?

by Redakcja 879 views0

Nie da się ukryć, że mała powierzchnia mieszkaniowa, to bardzo duże wyzwanie do jej urządzania. Z jednej strony musimy zapewnić odpowiednią funkcjonalność lokalu, a z drugiej nie chcemy jego zbędnego zagracenia. W tego typu przypadkach będzie decydowała głównie nasza kreatywność, ponieważ często nie będziesz miał zbyt dużego pola manewru. Dzisiaj zastanowimy się nad tym, gdzie umiejscowić pralkę w małym mieszkaniu, bo gdzie będzie się ona musiała znaleźć i dbać o czystość naszych ubrań.

Niekoniecznie w łazience

Warto od razu podkreślić, że pralka wcale nie musi koniecznie zostać umiejscowiona w łazience. Często ludzie decydują się na jej zabudowanie w kuchni, np. obok zmywarki. Bez problemów można tak zrobić i jest to często praktykowane, kiedy łazienka nie pozwala na wdrożenie tam pralki.

Wersje typu „SLIM”

Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów tworzą sprzęty, które dedykowane są niewielkim powierzchniom. I tak oto, możesz już teraz kupić pralkę typu „slim”, która będzie miała około 45 cm głębokości, a jednocześnie jej pojemność wcale nie będzie najmniejsza. Tego typu pralki zazwyczaj ładowane są od góry, jednakże od razu podkreślamy, że nie tracisz żadnych funkcji, które znamy ze standardowych pralek otwieranych od frontu. Także bez najmniejszych komplikacji ustawisz różne tryby prania, w zależności od ubrań.

Tak więc, jak widzisz, możliwości nie brakuje i w razie potrzeby pralka może zostać umieszczona również w kuchni. Warto jest być otwartym na nowe aranżacje, bo nigdzie nie jest napisane, że miejsce pralki jest tylko i wyłącznie w łazience. Kiedy mamy do czynienia z małymi mieszkaniami, to liczą się nieco inne rozwiązania, niż dotychczas i z tego powodu zachęcamy do tego, aby zapoznawać się z nowoczesnymi propozycjami projektowania wnętrz.

pralka w łazience

pralka w kuchni

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>