Aranżacja małej łazienki – modne ściany i podłogi

by Redakcja 1 813 views0

Jeśli masz małą łazienkę, a chciałbyś aby oprócz tego, żeby była funkcjonalna, była ładnie urządzona; zobacz jakie są triki, a by to osiągnąć.

Materiał

Niekwestionowanie w małych wnętrzach faworytem są kafle. Płytki do łazienki, która jest bardzo mała, sprawdzą się najlepiej. W przypadku małych powierzchni musimy zabezpieczyć całe wnętrze przed wodą, a kafelki nie tylko spełniają tą funkcję, ale jeszcze mogą wyglądać modnie i stylowo.

Kolor i wzór

Pomyśl o wykorzystaniu chłodnych odcieni na ścianach i podłogach. Płytki do łazienki w kolorze bieli, szarości, błękitu, jasnej zieleni lub różu; sprawią wrażenie, że ściany się od siebie oddalają, dzięki temu uzyskamy wrażenie większej ilości miejsca w łazience. Błyszczące materiały odbijają światło, więc także powiększają wnętrze.

Warto więc zaplanować, aby kupić błyszczące na przykład szkliwione płytki do łazienki. Nie należy także zapomnieć o błyszczących ramach lustra, które samo w sobie powiększy małą przestrzeń. Pamiętajmy, że gdy wprowadzimy bardzo wzorzyste kafle, osiągniemy efekt przytłoczenia. Wybierajmy więc jednolite kolorystycznie płytki, jednak o ciekawej fakturze, która będzie przyciągała wzrok.

Rozmiar i ułożenie kafli

Często mówi się, że skoro mamy urządzić małą łazienkę, to powinniśmy wykorzystać małe płytki. Okazuje się duże płytki mogą stworzyć wrażenie jeszcze większego pomieszczenia. Duże kafle dadzą wrażenie jednolitej płaszczyzny, przestrzeń będzie wydawać się większa. W przypadku poziomych płytek ceramicznych warto ułożyć je poziomo – to poszerzy wnętrze, a jeśli chcemy dodać wzrostu naszej łazience należy kłaść je pionowo.

Pamiętaj również podstawową zasadę, im mniej tym lepiej. Pochowaj więc zbędne drobiazgi i ogranicz ilość sprzętów, to także da wrażenie większej przestrzeni.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>