Rozkładany stół do jadalni – najważniejsze parametry

by Redakcja 1 458 views0

stół do jadalni

Rozkładany stół jest elementem, którego nie może zabraknąć w żadnej jadalni. Mebel znajduje zastosowanie przede wszystkim podczas różnego rodzaju imprez rodzinnych, po rozłożeniu bowiem jest w stanie pomieścić wokół siebie sporą liczbę osób.

Najważniejsze parametry rozkładanego stołu

Na nowy stół do jadalni decydujemy się zwykle wówczas, gdy stary przestał spełniać swoje funkcje. Wybierając rozkładany stół do jadalni powinniśmy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii decydujących o ostatecznej decyzji zakupu. Są to między innymi:

  • Mechanizm rozkładania stołu. Istnieje kilka rozwiązań jeżeli chodzi o sam mechanizm rozkładania stołu:
    • Mechanizm tradycyjny, który polega na rozsunięciu stołu, a następnie umieszczeniu w miejscu rozsunięcia dodatkowego blatu znajdującego się poniżej blatu głównego.
    • Mechanizm automatyczny, polegający na automatycznym umieszczeniu w odpowiednim miejscu dodatkowego blatu po wysunięciu jednej z jego części.
    • Stół z bocznymi dostawkami. Jak sama nazwa wskazuje jest to stół z elementami dodatkowymi, które możemy dostawić do bocznych części blatu.
  • Materiał. Decydując się na zakup stołu warto przyjrzeć się materiałowi, z którego został wykonany. Niezwykle wysoka trwałość cechuje stoły z litego drewna, jednak są one stosunkowo drogie. Ciekawą alternatywę stanowi płyta drewnopochodna pokryta okleiną, niestety w przypadku mebli z tego materiału mamy do czynienia ze zdecydowanie niższą trwałością. Mamy także do wyboru stoły z metalowymi nogami o szklanych blatach.
  • Możliwość regulacji wysokości stołu, która odbywa się najczęściej za pomocą specjalnej korbki znajdującej się pod korpusem. Funkcja ta jest szczególnie przydatna, jeżeli ze stołu korzysta kilka osób.
  • Wielkość, która powinna być adekwatna do ilości członków naszej rodziny oraz wielkości pomieszczenia. Powinniśmy więc dopasować ją zgodnie ze swoimi potrzebami.

Sprawdź, jakie oferty znajdziesz w sklepach meblowych: https://domar.pl/pl/sklepy/kuchnie-sprzet-agd


Na co najczęściej się decydujemy?

Większość Polaków decyduje się na drewniany stół z tradycyjnym mechanizmem rozkładania. Jest to bez wątpienia najpopularniejszy rodzaj stołu, które bez problemu spełnia swoje funkcje.