Jak zaaranżować otwartą kuchnię z jadalnią w kawalerce?

by Redakcja 109 531 views10

Małe mieszkania nie są zbyt łatwe w aranżacji, jednakże wbrew pozorom da się przekształcić je we wspaniałe miejsca. Szczególnym problemem dla wielu osób jest organizowanie kuchni z jadalnią w niewielkiej kawalerce. Za chwilę udzielimy Ci kilku wskazówek, dzięki którym na pewno szybko poradzisz sobie również z tym tematem.

Najpierw zaplanuj

Nie da się ukryć, że planowanie odgrywa kluczową rolę w procesie aranżacji małych mieszkań. Z pewnością jadalnia w kawalerce nie będzie mieć zbyt dużych rozmiarów, bo nie ma tam miejsca na odseparowanie powierzchni służącej wyłącznie do spożywania posiłków. Warto więc na samym początku usiąść sobie i na spokojnie przemyśleć położenie poszczególnych mebli i elementów.

krysztalowa2-mieszkania-wroclaw

Oszczędzaj miejsce

Dobrym pomysłem będzie połączona kuchnia z jadalnią i salonem, co możesz zrobić np. za pomocą baru. Ten mebel posłuży Ci nie tylko do spożywania posiłków, ale i serwowania napojów przy okazji niewielkiej domówki.

Sprawdzi się również stół w kuchni, aczkolwiek nie może być za duży. Najlepiej wybierz niewielki, przy którym będą w stanie siąść jednocześnie 4 osoby. To dość standardowe rozwiązanie, które w razie potrzeby miejsca można łatwo przesunąć celem zwiększenia powierzchni użytkowej.

Zadbaj również o oświetlenie jadalni. Z racji, że jest to pewnego rodzaju nowoczesna jadalnia i nie mamy tutaj do czynienia z osobnym pomieszczeniem, to można umieścić np. niewielkie lampki led nad barem lub stołem. Bardzo dobrze się sprawdzają w tego typu sytuacjach i dadzą odpowiednie światło.

Jak więc widzisz, wcale nie jest powiedziane, że kuchnia z jadalnią musi być mocno zintegrowana. Warto jednak zadbać o miejsce, nawet niewielkie, w którym bez większych problemów będziesz mógł spożywać posiłki. Trzymanie talerza na kolanach z pewnością nie jest dobrym pomysłem na dłuższą metę. W razie wątpliwości zawsze możesz zapytać o poradę profesjonalnego projektanta wnętrz, który pomoże Ci w doborze optymalnego rozwiązania.

otwarta kuchnia w kawalerce

Komentarze (10)

 1. Nie mogło być lepiej. Świetnie. Pozdrawiam

 2. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 3. W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora.
  Pozdrawiam

 4. Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody. Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są pisane chyba dla samego pisania. Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo
  tego. I to mnie niezmiernie cieszy. Pozdrawiam autora i czekam na więcej

 5. Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody.Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są pisane chyba dla samego pisania. Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo tego. I to mnie niezmiernie cieszy. Pozdrawiam autora i czekam na więcej!

 6. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 7. W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora. Pozdrawiam

 8. Czy dobry? Tego nie wiem. Na pewno ciekawy, przynajmniej dla mnie.

 9. Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu. Po prostu super

 10. W końcu ktoś poruszył ten wątek. Brawo dla autora. Pozdrawiam

Komentarze zablokowane