Jakie oświetlenie do małej kuchni sprawdzi się najlepiej?

by Redakcja 972 views0

jakie oświetlenie do małej kuchni

Mieszkasz w małym mieszkaniu, w którym poszczególne pomieszczenia mają niewielki metraż? Wykonanie funkcjonalnych mebli na wymiar to tylko jeden z etapów aranżacji małych wnętrz. Równie ważne jest dobór odpowiedniego oświetlenia małej kuchni, które doprowadzi światło do każdego zakamarka pomieszczenia, optycznie je powiększając. Dowiedz się, jakie oświetlenie do małej kuchni sprawi, że wizualnie stanie się ona większa.

Małe kuchnie – wyzwanie aranżacyjne

Na rynku nieruchomości coraz większa popularnością cieszą się mieszkania o małym metrażu. Świadczą o tym oferty deweloperów, np. warszawskiej Grupy Radius w których znajduje się coraz więcej małych mieszkań. Niewielkie pomieszczenia wcale nie muszą być problemem – odpowiednie zaaranżowanie sprawi, że będą przestronne i funkcjonalne. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka aspektów aranżowania i wystrzec się prostych błędów. Jednym z tych aspektów jest światło, które w małych pomieszczeniach odgrywa szczególnie ważną rolę. Jego dobór może w znaczący sposób zmienić postrzeganie małej kuchni.

Oświetlenie małej kuchni – wykorzystaj okno

Jak urządzić małą kuchnię, by była odpowiednio oświetlona? Pod żadnym pozorem nie ograniczaj światła, które wpada do niej przez okno. Obecność światła dziennego optycznie powiększa pomieszczenie. Pamiętaj jednak o tym, że słońce prędzej czy później zajdzie lub schowa się za chmurami. Dlatego prawidłowe dobranie źródła sztucznego oświetlenia jest po prostu konieczne.

Jakie oświetlenie do małej kuchni?

Podstawą oświetlenia małej kuchni są lampy wiszące i sufitowe. Ich zadaniem jest oświetlenie otwartej przestrzeni pomieszczenia. By zachować przestronność małej kuchni warto postawić na minimalizm. Nowoczesne lampy do kuchni o minimalistycznym lub modernistycznym designie nie zajmują uwagi niepotrzebnymi zdobieniami, które nie podnoszą funkcjonalności lamp. Małym kuchniom zwyczajnie nie służą ekstrawaganckie akcesoria.

Uzupełnij oświetlenie halogenami

Lampy halogenowe mogą stanowić samodzielne oświetlenie małej kuchni lub być uzupełnieniem lamp wiszących. Do wyboru masz dużo rozwiązań – możesz umieścić je w suficie, również podwieszanym. Halogeny często montowane są w meblach, co dodatkowo podnosi komfort wykonywania czynności przy meblach – np. przyrządzanie potraw. Lampy halogenowe do małych kuchni sprawdzają się idealnie szczególnie w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach.

Oświetlenie kuchni – led

Chcąc powiększyć optycznie małą kuchnię, warto zdecydować się na oświetlenie ledowe. Do wyboru masz świetlówki o bardzo zróżnicowanej barwie światła – im jaśniejsza, tym bardziej optycznie powiększy się pomieszczenie.