Gdzie ustawić mikrofalówkę w małej kuchni?

by Redakcja 4 678 views0

Wbrew pozorom miejsc, gdzie możesz ukryć mikrofalówkę w kuchni trochę jest. Niemniej jednak, problem może pojawiać się podczas projektowania kuchni w małym mieszkaniu. Jak zachować jej funkcjonalność i umieścić tam sprzęty AGD, które będą nam potrzebne i nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego życia? W tym artykule zajmiemy się mikrofalówką i podsuniemy Ci kilka pomysłów na to, gdzie możesz ją umieścić w małej kuchni.

Zabudowana mikrofala?

Wiele osób decyduje się na to, aby zabudować mikrofalówkę, jednakże w przypadku, kiedy dysponujemy mniejszym aneksem kuchennym może być to trudne. Przede wszystkim dlatego, że najlepiej byłoby to zrobić w szafce wiszącej, a to mogą utrudnić wymiary mikrofalówki. Oczywiście można kupić mniejszą, aczkolwiek warto dodać, że to wiąże się z wyższymi kosztami. W większych kuchniach wygląda to tak, że projektuje się większy słupek z mikrofalą i piekarnikiem. Wtedy wszystko jest w jednym miejscu i wyprowadzenie odpowiednich gniazdek także nie stanowi zbytniego problemu.

Półki do sufitu

Rzadko stosowane rozwiązanie, tymczasem w małych kuchniach może się wyśmienicie sprawdzić. Tego typu półki można umieści jedna nad drugą w nieużywanym kącie, który nie wiedziałeś do tej pory w jaki sposób zagospodarować i wydawał się bezużyteczny. Tymczasem okazuje się, że w małych pomieszczeniach powinniśmy wykorzystywać każdy skrawek przestrzeni i go w jakiś sposób zagospodarować, aby ułatwiało nam to życie. W tym wypadku na takiej półce bez większych problemów można umieścić mikrofalówkę i cieszyć się jej pełna funkcjonalnością.

Oczywiście łatwo jest przesadzić i niestety potem dochodzi do sytuacji, kiedy to pomieszczenie jest zwyczajnie zagracone. Zalecamy więc zawsze dokładnie przemyśleć każdy ruch, aby potem zwyczajnie nie żałować podejmowanych decyzji.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>