Gdzie ustawić mikrofalówkę w małej kuchni?

by Redakcja 5 324 views0

Wbrew pozorom miejsc, gdzie możesz ukryć mikrofalówkę w kuchni trochę jest. Niemniej jednak, problem może pojawiać się podczas projektowania kuchni w małym mieszkaniu. Jak zachować jej funkcjonalność i umieścić tam sprzęty AGD, które będą nam potrzebne i nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego życia? W tym artykule zajmiemy się mikrofalówką i podsuniemy Ci kilka pomysłów na to, gdzie możesz ją umieścić w małej kuchni.

Zabudowana mikrofala?

Wiele osób decyduje się na to, aby zabudować mikrofalówkę, jednakże w przypadku, kiedy dysponujemy mniejszym aneksem kuchennym może być to trudne. Przede wszystkim dlatego, że najlepiej byłoby to zrobić w szafce wiszącej, a to mogą utrudnić wymiary mikrofalówki. Oczywiście można kupić mniejszą, aczkolwiek warto dodać, że to wiąże się z wyższymi kosztami. W większych kuchniach wygląda to tak, że projektuje się większy słupek z mikrofalą i piekarnikiem. Wtedy wszystko jest w jednym miejscu i wyprowadzenie odpowiednich gniazdek także nie stanowi zbytniego problemu.

Półki do sufitu

Rzadko stosowane rozwiązanie, tymczasem w małych kuchniach może się wyśmienicie sprawdzić. Tego typu półki można umieści jedna nad drugą w nieużywanym kącie, który nie wiedziałeś do tej pory w jaki sposób zagospodarować i wydawał się bezużyteczny. Tymczasem okazuje się, że w małych pomieszczeniach powinniśmy wykorzystywać każdy skrawek przestrzeni i go w jakiś sposób zagospodarować, aby ułatwiało nam to życie. W tym wypadku na takiej półce bez większych problemów można umieścić mikrofalówkę i cieszyć się jej pełna funkcjonalnością.

Oczywiście łatwo jest przesadzić i niestety potem dochodzi do sytuacji, kiedy to pomieszczenie jest zwyczajnie zagracone. Zalecamy więc zawsze dokładnie przemyśleć każdy ruch, aby potem zwyczajnie nie żałować podejmowanych decyzji.