Mała kuchnia: prosta i minimalistyczna czy przytulna w stylu retro?

by Redakcja 5 942 views1

Wprowadzasz się do nowego mieszkania i zastanawiasz się nad tym, jak urządzić swoją kuchnię? Jest to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, więc warto byłoby poświęcić mu odpowiednią ilość uwagi oraz czasu. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z kuchnią w małym mieszkaniu. Wtedy, tym bardziej, należy dokładnie zaplanować każdy szczegół, aby pomieszczenie było nie tylko ładne, ale i w pełni funkcjonalne.

Retro czy minimalizm?

Tak naprawdę ogranicza Cię wyłącznie Twoja własna wyobraźnia. Wystrój kuchni musi być przede wszystkim w pełni zgodny z Twoim gustem. Jeśli wolisz przytulne wnętrza, to z pewnością kuchnia drewniana w stylu retro będzie dobrym wyborem.

Należy jednak podkreślić, że meble drewniane nie należą do najtańszych i trzeba się przygotować na większy wydatek.

Warto jednak zauważyć, że nowoczesne kuchnie również mogą wyglądać niezwykle stylowo. Szczególnie dobrze prezentuje się biała kuchnia, gdzie wystrój oparty jest na gładkich meblach o prostych kształtach.

Sprzęt AGD w takich przypadkach jest zabudowany, więc nie trzeba się obawiać o to, że w jakikolwiek sposób zaburzy nam wystrój. Dobrą wiadomością jest fakt, że zabudowa sprzętu jest możliwa nie tylko w przypadku stylu nowoczesnego. W ofercie producentów bez najmniejszych trudności znajdziesz meble w stylu retro, które umożliwiają dyskretne ukrycie wszystkich sprzętów w eleganckich szafkach.

Inspiracji możesz szukać również na stronach sklepów meblowych lub z wyposażeniem AGD: https://domar.pl/pl/sklepy/kuchnie-sprzet-agd.

mała nowoczesna kuchnia

mała prosta kuchnia

 

Kuchnia zbyt mała na standardowe meble

Pomieszczenie kuchenne w Twoim mieszkaniu jest zbyt małe, aby można było tam dobrać meble ze standardowej oferty sklepów? Nie martw się, ponieważ obecnie możesz zlecić meble na wymiar i w ten sposób idealnie dopasować wszystkie sprzęty do rozmiarów aneksu kuchennego.

Tego typu rozwiązanie jest niestety droższe od standardowych mebli, ale pomoże Ci stworzyć idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb przestrzeń. Warto wydać więc pieniądze i mieć meble na zamówienie, które będą w tym przypadku naprawdę wyjątkowe i przystosowane pod Twoje wymagania. To sprawi, że wystrój kuchni będzie wyglądał doskonale i z pewnością każdy gość go doceni. Jednakże to przede wszystkim Tobie ma się podobać.

mała retro kuchnia

mała kuchnia w bloku

 

Komentarze (1)

  1. uwielbiam aranzacje w stylu retro. Swoja kuchnie ‚ozdobilam’ sprzetami agd z morphy richards. Swietnie wkomponowaly sie w wystroj mojego mieszkania.

Komentarze zablokowane