Jak urządzić małą kuchnię w kawalerce?

by Redakcja 1 466 views0

mała kuchnia w kawalerce

Jak stworzyć małą kuchnię, która łączy w sobie inteligentne rozwiązania, funkcjonalny układ, zwiększa wydajność i pozwala na efektywne przechowywanie? Jeśli planujemy gruntowny remont lub po prostu chcemy odświeżyć przestrzeń, oto 5 sprawdzonych pomysłów na kuchnię, która działa na niewielkich przestrzeniach.

Zwróćmy uwagę na narożniki

Jeśli projektujemy kuchnię od zera, to przyjrzyjmy się skutecznym układom, które nie pozostawiają dużo martwej przestrzeni – czyli takiej, która nie nadaje się ani do przechowywania, ani do przygotowywania na niej posiłków. Wybierajmy meble, które posiadają odpowiedni rozkład drzwiczek i szuflad.

Powierzchnie refleksyjne

Zainstalujmy lustra, jeśli to możliwe, aby dodać iluzję większej przestrzeni. Sprawdzą się także błyszczące blaty i fronty szafek. Zamiast chromu w sprzętach zdecydujmy się na srebro. Im więcej elementów będzie odbijać światło, tym kuchnia będzie wydawać się większa.

Oświetlenie w obudowie

Nic nie sprawia, że ​​przestrzeń staje się bardziej otwarta, jak umiejętne operowanie światłem. Kilka świetlików pod szafką nie tylko ułatwi nam przygotowywanie codziennych posiłków, ale również stworzy iluzję dodatkowej przestrzeni. Wybierajmy żarówki o białych lub neutralnych tonach, jeśli chcemy podkreślić sterylność w pomieszczeniu. Żółte odcienie dodają natomiast uroku i tworzą przytulną atmosferę.

Wiszące przechowywanie

Garnki i patelnie zawieszone na suficie lub w okolicy okna uwalniają dużą ilość szafek i dodają uroku wizualnego do kuchni. Korzystajmy z drucianych półek lub koszy. Sprawdzą się również haczyki. Są tanie, dostępne w licznych wzorach i rozmiarach, więc nigdy nie można ich mieć zbyt wiele. Wykorzystajmy je w całej kuchni i do wieszania kubków, ręczników, garnków i patelni.

Zintegrowana obudowa

Jeśli jesteśmy na etapie kupowania mebli i sprzętu kuchennego, to warto, aby oba te elementy były do siebie maksymalnie dopasowane. Nie musimy decydować się na lodówkę w zabudowie, jednak o wiele efektywnej wygląda przestrzeń, która ma swoją harmonię i jednostajny rytm.

wiszące przechowywanie w kuchni

wiszące narzędzia kuchenne