Mała kuchnia – jak zorganizować przechowywanie rzeczy?

by Redakcja 1 315 views0

Nie każdy ma luksu posiadać dużą i wszechstronną kuchnię. Niemniej jednak, nawet w przypadku mniejszych pomieszczeń można w taki sposób zorganizować przestrzeń, aby wszystko się zmieściło i w każdej chwili był dostęp do najważniejszych elementów. Postanowiliśmy przedstawić kilka praktycznych i jednocześnie prostych porad na przechowywanie rzeczy w małej kuchni, dzięki czemu na pewno i Ty zmienisz swoje postrzeganie.

Wyposaż się w barek na kółkach

Rozwiązanie rzadko stosowane, tymczasem w małej kuchni sprawdza się idealnie. Nie musisz kombinować skąd wytrzasną miejsce na kolejną szafkę i łatwo taki barek przesuniesz z jednego miejsca na inne. Można na nim położyć wszystkie najważniejsze akcesoria, a jego górny blat będzie mógł Ci z powodzeniem służyć jako główny blat roboczy.

Dodatkowe półki pod sufit

Dla niektórych może wydawać się to dziwne, tymczasem jeśli brakuje blatu, aby postawić dodatkowe sprzęty, to wcale nie trzeba z nich rezygnować. Półki do samego sufitu doskonale się sprawdzają i można je umieścić, np. w kącie, który wydawało się, że już do niczego się nie przyda.

Filiżanki i talerze niekoniecznie w szafkach

Czasami tych wszystkich rzeczy jest tak wiele, że niestety nie da się ich umieścić w szafkach. W sklepach dostępne są jednak bardzo interesujące stojaczki i podstawki na kubki lub talerze. Dzięki temu możesz je umieścić na widoku i wcale nie zaburzą one Twoje koncepcji pomieszczenia, a wręcz nadadzą mu nowego uroku.

Jak więc widzisz, pomysłów nie brakuje. Czasami po prostu trzeba odstawić schematyczne myślenie i zobaczysz, że nawet z małej kuchni można zrobić prawdziwe cudo, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale i zaoferuje Ci niemało przestrzeni. Co więcej, możesz to zrobić bez ponoszenia wielkich nakładów finansowych.

organizacja rzeczy w kuchni

półki w małej kuchni

stół w szafce