Masz mało miejsca na sypialnię? Nie szkodzi, będzie romantycznie!

by Redakcja 826 views0

Ludziom wydaje się, że jeśli nie dysponują mieszkaniem o powierzchni przynajmniej 100 m2, to nie ma szans stworzyć tam sensownie wyglądającej sypialni, bo jej metraż nie pozwala na jakiekolwiek szaleństwa. Jednak małe pomieszczenie sypialne to nie powód, aby się ograniczać. Dopiero wtedy należy uruchomić pokłady kreatywności, gdyż można stworzyć bardzo ciekawe aranżacje.

Bez zbędnego przepychu

Mała sypialnia z pewnością jest niemałym wyzwaniem w kwestii aranżacji. Nie warto jest jej zagracać niepotrzebnymi meblami i dodatkami, które w jakikolwiek sposób mogłyby ograniczać przestrzeń.

Bardzo dobrym pomysłem byłoby ograniczenie mebli do minimum i dodatkowo sprawić sobie łóżko w szafie. Dzięki temu możesz mieć wygodne miejsce do spania, które w ciągu dnia nie zajmuje miejsca w pokoju. Takie łóżko z szafą nie jest przesadnie drogie, a pozwoli zaoszczędzić całkiem sporo cennej przestrzeni w pokoju.

nowoczesna mała sypialnia

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Sypialnia jest miejscem, gdzie każdego wieczoru będziesz mógł się wyciszyć i zrelaksować. Powinna gwarantować Ci idealne warunki do wypoczynku i zebrania sił na kolejny dzień.

Najlepiej, aby kolory w sypialni były w nieco jaśniejszych odcieniach. Nie polecamy zbyt mocno jaskrawych, gdyż nie będzie to zbyt przyjemne dla naszych oczu oraz samopoczucia. Dodatkowo, jeśli miałaby to być prawdziwie romantyczna sypialnia, to można zastosować czerwień lub odcienie różu. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami, takimi jak np. świecie z pewnością pomieszczenie gwarantowałoby niesamowity nastrój.

Romantyczna mała sypialnia

Optyczne powiększenie sypialni

Zdecydowanie nadal wiele osób nie docenia roli światła naturalnego. Z pomocą dużego okna można bardzo łatwo rozjaśnić pomieszczenie i optycznie go powiększyć. Dzięki temu nawet małe sypialnie sprawiają wrażenie znacznie większych, aniżeli są w rzeczywistości. Warto więc poeksperymentować, tym bardziej, że z pewnością zależy Ci na tym, aby stworzyć swoją sypialnię marzeń. Taką, w której będziecie oboje czuli się wspaniale.

Podziel się opinią

Twój adres email nie będzie publikowany

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>